V sprievode pohodlnej výletnej lode objavíte čaro bicyklovania pozdĺž Dunaja - druhej najväčšej európskej rieky. Z čarovného bavorského mesta na troch riekach - Passau, Vás trasa povedie do sŕdc bývalého impéria. Vychutnajte si to najkrašie z troch hlavných miest, - z Viedne, Bratislavy a Budapešti.

Objavíte dych vyrážajúci prírodný div - “Veľkú slučku” , kde sa Dunaj rýchlo otáča o 180 a ponoríte sa do legendárneho údolia Wachau. Vychutnáte si cestu okolo romantických terás viniča a čarovných hradov a kláštorov, či panenských lužných lesov Dunajského národného parku.

Z diaľky Vás pozdraví monumentálna bazilika nad Ostrihomom a očarí pitoreskná krajinka dunajského oblúka.

Počas celej túry Vás bude sprevádzať Váš “plávajúci hotel”, kde si vychutnáte pohodlie výletnej lode a špeciality regionálnych kuchýň.

Highlighty:

Passau - mesto na sútoku troch riek, “Veľká slučka”, Svetové dedičstvo Wachau, dunajský ohyb, metropoly Viedeň, Bratislava, Budapešť

Náročnosť cyklotúry:

Level 1
- cyklotrasy sú rovinaté, s miernym klesaním, či prevýšením, ideálne pre cyklistov s menšími skúsenosťami, rekreačných cyklistov a deti
- k dispozícii sú aj skrátené trasy


Plán trasy:

1. deň : Passau /nalodenie/
2. deň:  “Veľká slučka”, cca 15 - 44 km
3. deň:  Devín - Hainburg - Bratislava, cca 35 km
4. deň: Budapest /cyklotúra do Szentendre/, cca 40 km,
5. deň: Dunajský ohyb, cca 24 - 57 km
6. deň: Viedeň
7. deň: Wachau,  cca 29 -  42 km
8. deň: Passau /vylodenie/

 

Denný program

 

1. deň: Passau - Engelhartszell

Príchod do Passau a nalodenie o 17:00. Starobylé biskupské mesto, ktoré naši predkovia poznali v časoch Veľkej Moravy, je každoročne cieľom mnohých turistov. Medzi najzaujímavejšie pamiatky patrí najväčší kostolný orgána na svete v Dóme sv. Štefana a čarovné Staré Mesto.
Odchod z Passau je o 18:00. Vychutnáte si Vašu prvú večeru na lodi a večernú plavbu do Engelhartszellu.

2. deň: Veľká slučka, 15 - 44 km

Deň začína v Engelhartszelli, odkiaľ sa vydáme v ústrety “Veľkej slučke” - jednému z najkrajších a najzaujímavejších úsekoch na Dunaji. Vaša cyklotrasa povedie cez malé dedinky s množstvom útulných hostincov. Nalodíte sa v čarovnej dedinke Brandstatt a spolu sa vydáme na nočnú plavbu až pod starodávny hrad na Devíne.

3. deň: Devín - Hainburg - Bratislava, cca 40 km

Ráno sa vylodíte pod nádhernou scenériou Devínskeho hradu. Odtiaľ vedie cyklotrasa popri rieke Morave do Devínskej Novej Vsi, potom cez most do Schlosshofu a odtiaľ do Hainburgu. Po chvíľke oddychu v romantickom Hainburgu sa vydáte na cestu cez krásne upravené lúky a polia až do Bratislavy. V Bratislave sa môžete zúčastniť prehliadky Starého Mesta v dobovom vláčiku.

4. deň:   Budapest - okružný výlet do Szentendre, cca 40 km

Ráno Vás očarí pohľad na Budapešť z hornej paluby lode, najmä monumentálna budova parlamentu, ktorá sa nachádza priamo oproti nášmu prístavu. Dnešná cyklotrasa vedie do útulného mestečka Szentendre, so stredomorskou atmosférou a čulým umeleckým život. Nezabudnuteľným zážitkom je večerná autobusová prehliadka mestom.

5. deň:  Dunajský oblúk - Visegrad - Ostrihom, cca 24 - 57 km

Dunajský oblúk je ďalším mimoriadne krásnym úsekom Dunaja, právom nazývaný ako Maďarské Wachau. Výlet sa začína vo Visegrade, mestom známym starobylými palácovými ruinami. Možete si vybrať kratšiu trasu, priamo do Ostrihomu, známeho vďaka svojej bazilike, alebo dlhšiu trasu, ktorá vedie cez ostrov Szentendre a barokové mestečko Vác.

6. deň: Viedeň

Určite by ste nemali vynechať miesta ako sú Práter, katedrála sv. Štefana, či Hofburg. Možete si vybrať cyklotúru so sprievodcom, alebo prehliadku mesta autobusom. Viedeňský večer musí byť ukončený skutočnou lahôdkou - navštevou pravého viedeňského koncertu a ochutnávkou vína v miestnej vinotéke či v Imperiálnom paláci.

7. deň: Wachau: Rosatz - Melk, 29 - 42 km

Váš posledný cyklo-deň bude naozaj stáť za to. Mierne kopcovitá krajinka očarí každého so svojími zasnenými dedinkami, marhuľovými sadmi, vinicami, hradmi, kláštormi a ruinami. V maličkých mestečkách, kde ľudia nezamýkajú dvere, budete mať možnosť ochutnať tie najlepšie miestne likéry a vína, či vychutnať si chvíle oddychu v niektorom z mnohých útulných hostincov.
Mimochodom, oddych si naozaj zaslúžite. Na lodi bude pre Vás pripravená slávnostná večera a posádka sa o Vašu zábavu bude starať do neskorej noci.

8. deň Passau

Ešte raz máte možnosť vychutnať si ranné slnečné lúče z paluby lode, uvidieť “Veľkú slučku” a úživať si pokoj a krásu lesov v údoli horného Dunaja, predtým ako odpočinutý prídete do Passau o cca 12:00.